Windows 10 a PC s Xbox One

Nový Windows 10 propojí Xbox One a PC

Led 22, 2015
5802 přečtení

Microsoft na své konferenci opravdu zaválel a předvedl nedívanou podívanou. Dokonce i mi jsme z toho na větvi a příchod Windows 10 již netrpělivě očekáváme. A co, že byla ta novinka? Microsoft se v novodobém hraní her rozhodl zajít ještě trochu dál a dostal geniální nápad, propojit Xbox One, PC a Windows 10 a to doslova. Windows 10 budou totiž obsahovat speciální aplikaci nazvanou trefně Xbox One. Aplikace nabídne hned několik vylepšení kromě přímého zapínání a vypínání konzole přímo z Vašeho PC a prohlížení achievementů také streamování her z Xboxu (který musí být poblíž). To tedy znamená, že jediná aplikace zvládne všechny hry napříč všemi Microsoftími zařízeními. Tímto sjednocením v hraní počítačových a konzolových her Microsoft nastolil revoluci. Na videu níže můžete vidět ukázku z hraní multiplayeru hry Fable Legends na PC a Xboxu One najednou.

Jak to tedy bude s propojením? Propojení má být podle všeho 100% to znamená propojení gamepadu k PC/tabletu či notebooku a ovládání Xboxu přímo skrz aplikaci. Microsoft zašel ještě dál a umožnil tak nejen spouštět aplikace a nahrávat obrázky ale také si můžete přímo z Vaší oblíbené hry uložit záběry a spustit si je třeba na tabletu nebo uložit na sociální sítě.

Tuto novinku netrpělivě očekáváme v druhé polovině letošního roku (2015). Microsoft také oznámil, že nové Windows 10 budou zdarma do roku po datu vydání pro všechny starší systémy Windows a to 8, 8.1 a dokonce i 7, takže hurá na upgrade a kdo ještě nemá Xbox One, tak neváhejte.

Máme pro Vás exklusivní video, které Microsoft představil na závěr své konference. Nebudeme Vám tu psát dlouhé vysvětlivky, jak vše funguje a co se vlastně jedná protože tomu sami nemůžeme uvěřit. Podívejte se sami co nás čeká za pár let nebo možná již v blízké budoucnosti. Je to pecka!!!

Tak co tomu říkáte? Takové brýle mít doma :-) Microsoft tak opět potvrdil, že je stále jedničkou na trhu počítačových technologií.

Ohodnoťte tento článek
Hodnocení uživatelů: 0.0 (0 hlasů)
Posílám